← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Затримка місячних

версія для друку

Затримка місячних: основні причини


Що таке менструальний цикл? Як зрозуміти, що почалася затримка місячних?

ЗАТРИМКА МІСЯЧНИХ - одна з найбільш поширених скарг пацієнток гінекологічного кабінету. Давайте розглянемо докладніше фізіологію жінки і у відповідності з отриманими знаннями спробуємо докопатися до причини цієї патології.

Перші менструації ( менархе ) настають у дівчаток у віці 12-14 років, іноді дещо раніше або пізніше. Після настання менархе протягом 1-2 років у дівчат частенько трапляється затримка настання місячних і це вважається нормою, так як в підлітковому віці йде тільки встановлення нормального гормонального фону організму. Якщо і після цього часу все ще продовжують спостерігатися затримки місячних, то це вже привід звернутися до гінеколога.

Менструальний цикл - це проміжок часу від однієї менструації до іншої. У нормі ці проміжки повинні бути однаковими. Новий менструальний цикл слід починати відраховувати з першого дня менструації. В нормі його тривалість складає 21-35 днів. Найчастіше - 28 днів. Якщо менструальний цикл з якихось причин подовжується, то це слід вважати затримкою місячних. На початку менструального циклу відбувається фізіологічне підвищення гормону естрогену. Відбувається наростання ендометрію в порожнині матки для того, щоб «прийняти запліднену яйцеклітину. В цей же час в яєчнику відбувається дозрівання яйцеклітини. Приблизно в середині менструального циклу, зазвичай на 12-14 день зріла яйцеклітина виходить з яєчника. Настає овуляція - період, коли можливо настання зачаття. А на місці яйцеклітини утворюється так зване жовте тіло, яке є похідним прогестерону. При нестачі прогестерону часто відбуваються викидні на ранніх термінах вагітності. Запліднення яйцеклітини відбувається в матковій трубі, розвиток плода в матці. Якщо зачаття відбулося, то причиною затримки місячних є настання вагітності. Якщо зачаття не настав, то відбувається падіння рівня прогестерону і естрогену і настає чергова менструація. Таким чином, можна зробити висновок, що затримка місячних, точніше її причини, найчастіше криються в порушенні гормонального фону організму ( при відсутності вагітності ).

Затримка місячних під час вагітності і після пологів.

На щастя, найчастіше, затримка місячних пов'язана з настанням вагітності, а не з серйозними захворюваннями. Затримка місячних спостерігається протягом всього періоду вагітності. Після пологів причиною затримки місячних є підвищений рівень пролактину ( гормону, що відповідає за лактацію ). Якщо жінка не годує грудьми, то затримка місячних буде мінімальною. Зазвичай не більше 6-8 тижнів. У тому випадку, якщо жінка годує грудьми, затримка місячних може спостерігатися протягом всього періоду лактації, до 2-3 років. Але бувають і винятки, коли затримка місячних навіть у годуючої жінки становить не більше 1,5-2 місяців після пологів. Кожен організм індивідуальний.


Дисфункція яєчників. Це причина затримки місячних?

Багато лікарі, почувши про те, що у вас часто спостерігається затримка місячних на 5 днів і більше, відразу ж ставлять діагноз «дисфункція яєчників». Хоча, затримка місячних і дисфункція яєчників це, можна сказати, синоніми. Дисфункція яєчників це загальний стан, що спостерігається у жінок з нерегулярним менструальним циклом. А ось сама дисфункція яєчників може бути викликана багатьма причинами. Найчастіше, це патології ендокринної системи або захворювання щитовидної залози. Тому, якщо спостерігається затримка місячних, а тест негативний, то варто відвідати ендокринолога і пройти рекомендовані обстеження. Зазвичай це УЗД матки, щитовидної залози і надниркових залоз, томографія мозку.


Деякі гінекологічні причини затримки місячних.

Затримка місячних може бути викликана не тільки ендокринними, але і гінекологічними захворюваннями. На функцію яєчників можуть чинити негативний вплив такі патології, як: міома матки, запальні процеси у внутрішніх статевих органах жінки, аденоміоз, ендометріоз, рак шийки або тіла матки і т.д. Часто затримки місячних на 5-10 днів при негативному тесті на вагітність пов'язані з запальними процесами, що відбуваються в самих яєчниках.


Синдром полікістозних яєчників як причина затримки місячних.

Один з найпоширеніших діагнозів у жінок, які часто відчувають проблеми з затримкою місячних - синдром полікістозних яєчників ( СПКЯ ). Цей діагноз ставлять на підставі зовнішнього огляду жінки. Тобто у жінки, яка страждає цим захворюванням, часто спостерігається надмірна вага, оволосіння за чоловічим типом ( зростання волосся над губами, в паховій області, на ногах, під пахвами в надмірних кількостях ), жирна шкіра і волосся. Але і з цими ознаками можна посперечатися. Приміром, у багатьох східних жінок, які не відчувають затримки місячних, спостерігається «надмірне» оволосіння. Але це їх індивідуальна особливість, а не патологія. Основним показником СПКЯ крім зовнішніх ознак є підвищення чоловічого гормону в крові ( тестостерону ). З-за його надлишку у жінки змінюється менструальний цикл, але найстрашніше, що це веде до безпліддя, оскільки овуляція при високому рівні тестостерону відсутня.

Лякатися цього не варто. Це цілком виліковне. В легких ситуаціях гінеколог може порекомендувати пропити курс оральних контрацептивів ( протизаплідних таблеток ). Є спеціальні оральні контрацептиви, рекомендовані жінкам з підвищеним рівнем тестостерону. Вони допомагають не тільки відновити їх гормональний фон, але і значно поліпшити зовнішність і забути про затримки місячних. Менструальний цикл, у більшості випадків, при прийомі оральних контрацептивів стає регулярним.

Але якщо у вас немає зовнішніх ознак синдрому полікістозних яєчників, або відсутній інший їх ознака - затримка місячних і марні спроби зачати дитину більше року, то сильно «заморочуватися» на цю тему не варто.

Інші часті причини затримки місячних.

Часто затримка місячних при негативному тесті на вагітність буває пов'язана з відхиленнями маси тіла. Для того, щоб дізнатися чи є ваш вага нормальним, необхідно обчислити показати ІМТ ( індекс маси тіла ). Для цього розділіть свою масу тіла в кілограмах на зріст ( у метрах у квадраті. Якщо отриманий показник більше 25, то у вас є зайва вага, якщо менше 18, то дефіцит ваги. Якщо затримка місячний 5 днів, 10 днів або більше пов'язана саме з вагою, то після його нормалізації відновиться і регулярність менструального циклу.

Нерідко затримка місячних спостерігається у жінок, зайнятих на фізичній роботі. Причину затримки місячних у такому випадку можна прибрати, тільки перейшовши на більш легкий графік або тип роботи.

Досить часто затримка місячних спостерігається у жінок, які часто відчувають нервові стреси, зайнятих серйозною розумовою роботою. Затримка місячних може статися при поїздці в місцевість з іншим кліматом, прийомі деяких лікарських засобів і навіть ( в окремих випадках ) оральних контрацептивів.


Чим загрожують часті затримки місячних?

У самій затримці місячних небезпеки ніякої немає. Але небезпека може полягати в причини, що викликала збій менструального циклу. Тому дану ситуацію не варто випускати з-під контролю.

Приміром, якщо затримка місячних відбувається через підвищення рівня пролактину в крові, а це, в свою чергу, пов'язано із освіта мікроаденоми ( пухлини ) у мозку, це може призвести до жахливих наслідків, якщо вчасно не почати лікування.

Те ж саме стосується і запальних захворювань яєчників, міоми матки та інших гінекологічних та ендокринних захворювань.

Часто відбуваються затримки місячних без проявів перших ознак вагітності можуть свідчити про серйозні порушення в організмі. І якщо їх не лікувати, то це може призвести навіть до безпліддя.

Та й, зрештою, самій жінці, що ведуть статеве життя, набагато легше жити з регулярним менструальним циклом. При виявленні затримки місячних можна вчасно помітити перші ознаки вагітності. А при деяких захворюваннях рануее виявлення вагітності відіграє величезну роль.

Як ви тепер розумієте, нерегулярний менструальний цикл не є якимось певним, серйозним захворюванням. Але стежити за регулярність своїх менструацій все ж слід. Затримка місячних - це практично завжди показник якогось неблагополуччя в організмі.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua